Jarní úklid aneb rituál odpoutání

Blížící se jaro a úžasné slunečné počasí nás úplně vybízí k otevření oken a vpuštění nové energie do našich domovů. Přiznejte se, kdo jste nezačal myslet nebo rovnou provádět jarní úklid? 🙂

Při tradičním středečním výkladu karet mi došlo, že je v podstatě i ideální čas na odpoutání se od energií, které jsme celou zimu žili, které na nás ulpěly a nejsou s námi už v souladu. Je to prostě ideální čas na vnitřní jarní úklid a já bych s Vámi moc ráda sdílela rituál k odpoutání se od energií a závislostí.

Energie, které na nás ulpívají

Co všechno si člověk ale nese sebou? Často jsou to odpovědnosti za druhé lidi – bojíme se a staráme se, co Ti druzí okolo nás. Snažíme se jim pomoci ze všech sil, řešíme situace za ně a radíme jim. Často zapomínáme na jednou důležitou věc. A to, že přehnanou pomocí druhým doopravdy nepomáháme – znemožňujeme často vývoj nám i jim. I Ti druzí se totiž potřebují pomocí svých překážet učit a vyvíjet.

Přebíráním cizích břemen vyhrává i naše ego, které si tak hraje na dobré skutky pro celé široké okolí.

Vyčistěte a odstraňte ze svého nitra dávná a již nabraná břemena a odevzdejte je s omluvou bohu.

Ono je to totiž i trošku skrytý egoismus – nevěříte jim! Myslíte, že to uděláte lépe než oni. Bojíte se, že oni to nezvládnou. Každá lidská bytost má ale přesně svůj daný energetický potenciál na to, aby unesla svůj vlastní úděl. A pro všechny situace je ideální, když každý dělá to nejlepší, co v dané situaci umí a může. Ne dokonale, ale nejlépe.

Naše duše tak často netouží po ničem jiném, než žít jen sama sebou. A místo nekonečného pomáhání raději chce inspirovat přístupem a láskyplným přátelstvím a podporou.

Ach ty naše závislosti

Další energií, kterou je dobré čas od času pročistit, jsou naše závislosti. Závislosti na lidech, domácích mazlíčcích, práci… Máte pocit, že bez něčeho neumíte žít a přesto, když to máte u sebe, cítíte jako kdybyste to nemohli už déle vydržet?

Může se jednat o citovou závislost, což je energie opravdu svazujícího charakteru. Když byste měli možnost ji vidět, byli byste překvapeni – jsou to opravdu řetězy energií, které máme omotané kolem celého našeho těla. Jedná se o potřebu lásky a pozornosti, která vzniká často tím, že sami sebe nemáme dostatečně rádi a toužíme po lásce zvenčí, od někoho jiného.

Dlouhodobě tato naše touha ale nefunguje, druzí nám dokáží dát jen tolik lásky, péče a pozornosti, kterou my cítíme sami k sobě. Jako následek přichází smutek, beznaděj a naše energie je svazována stále více.

I toto je dobré vnímat a vědomě se odpoutávat.

Jak na to ale reálně

Určitě si řeknete, ono se to hezky řekne – odpoutávat. Ale jak proboha???

Ráda bych vám poradila zcela praktickou věc a doplnila ji rituálem s modlitbou andělů. Moc ji miluji, často mi pomáhá a věřím, že pomůže i Vám.

Takže nejdříve prakticky:

Napište si SEZNAM – komu všemu pomáháte, co všechno za své okolí děláte a proč? Ke komu cítíte závislost a bez koho nedokážete žít?

Napište si opravdu vše, co a kdo Vás napadne. Klidně i drobnosti, raději více nežli méně!

A potom pomalinku začněte z revidací – prakticky, opravdu přestaňte pomáhat a dělat věci za druhé, anebo vědomě dávejte lidem svobodu. Představte si, že je mezi vámi jen láska a svoboda a ten druhý se může prostě rozhodnout, zda odejde nebo s vámi zůstane.

Začněte s jednou, dvěma osobami. Dejte jim důvěru, řekněte jim (reálně nebo v duchu): „Já ti věřím a dávám Ti naprostou svobodu. Vím, že už zvládneš veškeré situace, které žiješ. Už se Ti do toho nebudu plést a omlouvám se Ti, že jsem to doposud dělala.“

Opakujte si toto několikrát denně, noste svůj seznam u sebe a něžně se kontrolujte, zda to opravdu provádíte. Zda žijete jen sami za sebe!

Zároveň si promluvte se svým andělem strážným, Bohem – odevzdávejte ty zodpovědnosti nebo závislosti, které sebou nosíte – z nevědomosti, ze strachu o druhé, z nedůvěry. Představte si, jak všechny tyto energie dáváte na polštářek nebo do dlaní svému andělu strážnému nebo Bohu a on je od Vás odebírá.

Rituál odpoutání od energií a závislostí

Modlitba andělů

 

Najděte si pro sebe čas: Uvelebte se, nalaďte se samy na sebe a svůj dech. Zaposlouchejte se dovnitř, jak váš dech prochází dovnitř a ven, nádech, výdech. Naslouchejte svému tělu, jaké zvuky při tom vydává. Sledujte samy sebe, vědomě uvolňujte všechny části svého těla – začněte od hlavy, krční páteře a postupně projděte vše až po konečky prstů na nohou a rukou.

Jen vnímejte, co to s vámi dělá, a do jaké pozice a stavu se vaše tělo dostává. Po uvolnění se nalaďte na to, co vás trápí, co vše si uvědomujete jako svou závislost. Zároveň si naciťte nebo představte cokoliv, co nevnímáte přirozeně. Situace nebo vztahy, kde se cítíte být někým jiným a děláte něco jiného, než byste doopravdy chtěly. Situace nebo vztahy, kde cítíte, že jste k něčemu nuceny. Prostě vše, co vás nějakým způsobem byť jen malinko trápí a vlastně byste se toho chtěly zbavit a konečně se svobodně nadechnout. Představte si to klidně jako psaný seznam věcí či situací nebo zástup lidí kolem sebe.

Pořádně si je v duchu všechny prohlédněte a sledujte, co to s vámi uvnitř dělá. Jak vaše tělo reaguje? Jak dýcháte, jaké části vašeho těla ztuhly, jak se chová vaše 3. čakra – váš žaludek? A jak 4. čakra – co vaše srdce? A co hrdlo? Jak se můžete nadechnout? V tuto chvíli můžete začít vnímat, co vše vás nejen duchovně, ale i hmotně spojuje. Představte si potom, že tomu všemu kolem vás dáváte absolutní svobodu. Uvolněte se ze sevření, rozlučte se se vším s vnitřním pocitem a přesvědčením, že se loučíte a dáváte svobodu, ať to stojí, co to stojí. Přivolejte si na pomoc Archanděla Michaela s jeho světelným mečem, poproste o jeho zhmotnění – zviditelnění ve vaší vnitřní představě. Představte si ho a dobře prohlédněte.

Poproste ho o pomoc se všemi závislosti a energiemi, které na vás ulpěly. Požádejte ho o přeseknutí veškerých pout mezi vámi a ostatními nebo situacemi. Buď svými slovy, nebo například modlitbou, kterou vám zasílám. Nechte zase proběhnout všechny pocity a emoce vaším tělem a představte si potom, jak se vaše energetické nehmotné tělo – vaše aura – zaceluje modrým světlem a všechny energetické díry jsou léčeny a vyplňovány. Vnímejte svou svobodu, lehkost nádechu, ale třeba i smutek ze ztráty něčeho, čeho jste se leta nechtěly pustit.

Darujte samy sobě klid po zbytek dne a dělejte jen činnosti, které vám budou dělat radost a sama si je vyberete.

Rituály jsou můj život

Líbí se Vám tento rituál a chtěli byste se o rituálech dozvědět více? Rituály jsou vlastně takový můj druhý život, díky nim nalézám životní sílu a klid. O rituálech jsem také sepsala jedinečný eBook: Energetická očista domova.

Mrkněte určitě na něj 🙂 Chystám s ním velké změny a to hlavně jeho oživení na uzavřené facebookové stránce, kde budeme moci diskutovat nad tím, jak s energií pracovat a jak ji vnímat. Zároveň bych s Vámi chtěla sdílet všechny rituály, které doma provádím! Jestli Vás to zaujalo, neváhejte, zatím je stále ještě za tu původní cenu 🙂

A dárek pro Vás

Modlitbu andělů v pdf si můžete stáhnout ZDE.

S láskou Petra

Petra Růžičková
Taková trochu víla žijící v moderním světě a přesto ve spojení s přírodou a Stvořením. Již přes 10 let kráčí svým životem s Osho Zen Tarotem a miluje jeho moudrost. Život vnímá jako celek - vše souvisí se vším. Od duchovního cítění a vnitřní cesty je jen krůček k lásce k přírodě, cítění stromů a všech živých tvorů, ekologii a alternativní péči o domácnost a tělo. Inspiruji své klienty netradičními přístupy a učí je vybírat si vědomě to nejlepší pro jejich duši a aplikovat to do praktického života. Můj příběh si přečtěte zde >> Je autorkou e-Booku o rituálech a domovu jako sídlu naší osobnosti Domov a dávné rituály naší vnitřní Bohyně. A ráda se s Vámi potká při Výkladu karet.

Chtěli byste dozvědět více o energiích a silách, co jsou okolo Vás? Co můžete cítit a proč tomu důvěřovat?

Možná se poslední dobou necítíte dobře, jste smutní nebo bez nálady a netušíte proč, když je ve Vašem životě vlastně v pořádku.

Vstupte do světa ženských čar a kouzel

Objevte, že i Vy cítíte energie kolem Vás

Mějte Váš život ve vlastních rukou

Pojďte tvořit svůj život v souladu s přírodou i Vaší duší.

Respektuji vaše soukromí a nikdy vám nebudu zasílat spam.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.