Rituál k svátku našich zesnulých

Je tu přesně ten čas, kdy by člověk nejraději zalezl v teplých ponožkách pod deku, uvařil si čaj a koukal do ohně.

Je to také čas obrovských listopádek (chryzantém), dušičkových věnců a vzpomínek na naše blízké, které již nejsou mezi námi. A právě pro tyto dny jsem pro Vás připravila můj dušičkový rituál – setkání s Vašimi blízkými. 

Užijte si tyto dny i rituál. Je to neuvěřitelná doba stírání světů a časoprostorů. Takové množství lásky, odpuštění, přijetí a moudrosti od našich předků k nám přichází pouze teď.

Dušičky, Halloween nebo třeba Dia de los Muertos?

Ať už jste zastáncem čehokoliv, mě fascinuje ta pointa – že prostě bez jakéhokoliv spojení cítili naši předkové v podstatě stejný nebo podobný čas, jako právě ten čas, kdy jsou nám duše našich milovaných zemřelých nejblíže.

Kdysi mě velmi zasáhl krom jiných zážitků i seriál Viliama Poltikoviče – Brána Smrti. Tento dokumentární seriál se zabývá smrtí a různými pohledy na tento životní zlom. A jeden z dílů pojednává právě i o různém vnímání svátku všech zesnulých na různých kontinentech naší Matky Země. Co je ale spojujícím prvkem pro mnoho kultur, je toto období mezi přelomem léta a zimy.

Konec října a začátek listopadu byl i významným keltským svátkem – Samhainem. Samhain byl vnímán jako začátek nového roku a doba, kdy se stírá rozdíl mezi živoucím a mrtvým světem.

Je to prostě velmi silná doba, energie našich blízkých, jejich moudrost, láska a nadhled z druhého břehu jsou nám velmi blízko.

Rituál setkání s Vašimi blízkými

Tradičně si určitě každý z nás vybaví zástupy lidí na hřbitovech, zapálené svíčky, věnce, listopádky na hrobech. Já hned vidím v duchu svou maminku, jak dělá křížek na hrobech našich příbuzných.

Často ale není v naší moci navštívit všechny hřbitovy, které byste chtěli. A nebo jste trochu jako já a prostě na hřbitovy moc nechodíte. A přesto máte chuť vzpomenou si na své blízké a přiblížit se těm chvílím, kdy jste mohli být ještě fyzicky s nimi.

Já osobně mám hřbitovi ráda, pro mě jsou to inspirativní klidná místa, kde člověk může být sám sobě blíže. Vnímám je jako místa, kde bychom si my živí měli připomínat pomíjivost života a každé chvíle. Místa, kde člověk může pochopit to, že pouze po přijetí smrti, přijímáme život.

Přijetí smrti je přijetím života. Když si je člověk vědom, že může v každé chvíli odejít, přestává být otrokem. Už není, proč se bát a čeho se bát. Když mohu v každé chvíli umřít, tak chci v každé chvíli žít a být sám sebou…

Nespatřuji v nich ale místa posledního odpočinku – duše si může vybrat tisíce jiných míst, proč by zůstávala právě na hřbitově? Ano přijde za námi i na hřbitov, když jsme tam a myslíme na ni či na něj. Ale v Boží nekonečnosti neexistuje prostor a čas…

Proto bych s Vámi v následujícím videu skutečně ráda sdílela svůj rituál Svátku všech zesnulých – rituál setkání s Vašimi blízkými.

Prožijte svátek všech zesnulých hluboce jinak

Rituál v detailní podobě najdete zde:

Udělejte si klid a mír sami pro sebe. Zapalte si svíčky, vonnou tyčinku či kadidelničku, pusťte si klidnou hudbu – zkuste třeba léčivou hudbu reiki. Můžete si připravit i fotky svých milovaných, na které vzpomínáte.

Pokud nebudete mít možnost udělat si prostor pro sebe sama a své rozjímání, můžete provést tento rituál venku v přírodě nebo večer před spaním.

Naladte se sami na sebe, na svůj dech, na mír a klid, na Boží lásku, na lásku, která je kolem Vás a ve Vás. Otevřete své srdce a pozvěte své blízké, kteří už nejsou mezi Vámi. Věřte, že už ve chvíli Vašeho záměru, se na Vás začali těšít a začali přicházet, obklopili Vás a zahrnují Vás něhou, kterou k Vám cítí.

Představte si, že stojí kolem Vás a čekají na „audienci“. Na návštěvu u Vás doma, ve Vašem srdci. Pozvěte si každého zvlášť, můžete si ho ve své představě posadit i proti sobě nebo vedle sebe. Obejměte se s ním, pozdravte se a začněte vzpomínat – na všechny ty chvíle, kdy jste mohli být ještě spolu ve fyzických tělech.

Přijměte všechny pocity a vzpomínky, které k Vám přijdou – ty krásné, ale třeba i ty bolestné. Prožijte je a propusťte. A nakonec se rozlučte i s danou duší, poděkujte ji za návštěvu a popřejte Boží lásku. Pokud to tak cítíte, můžete jí říct i léčivou větu Ho´oponopono:

Miluji Tě.

Omlouvám se Ti.

Odpusť mi prosím.

Děkuji. 

Vnímejte to pohlazení, tu lásku nebo i bolest, která Vámi probíhá. To je dar našich předků, dar pochopení, že na světě nejsou jen věci hmotné a je mnoho nepoznaných věcí, které pro nás třeba navždy zůstanou mystérii.  TO JE DAR DUŠIČEK!

Síla energie tady a teď

Užijte si tyto dny a jejich sílu, vstupte do svého nitra a poznejte hlas Vaší duše, který vychází i ze zkušeností Vašich předků a všeho, co se zapsalo do Vaší DNA.
Jestliže máte pocit, že toho cítíte tolik, že se v tom nemůžete vyznat, nabízím Vám Cestu sebepoznání podle mistra OSHA – ráda Vám pomohu poznat hlas Vaší duše a doporučím duchovní cvičení a rituály, které budou pro Vás na míru.
Napište mi na petra@petra-ruzickova.cz nebo se jukněte ZDE, jak to vše probíhá. Těším se na Vás!
Petra Růžičková
Taková trochu víla žijící v moderním světě a přesto ve spojení s přírodou a Stvořením. Již přes 10 let kráčí svým životem s Osho Zen Tarotem a miluje jeho moudrost. Život vnímá jako celek - vše souvisí se vším. Od duchovního cítění a vnitřní cesty je jen krůček k lásce k přírodě, cítění stromů a všech živých tvorů, ekologii a alternativní péči o domácnost a tělo. Inspiruji své klienty netradičními přístupy a učí je vybírat si vědomě to nejlepší pro jejich duši a aplikovat to do praktického života. Můj příběh si přečtěte zde >> Je autorkou e-Booku o rituálech a domovu jako sídlu naší osobnosti Domov a dávné rituály naší vnitřní Bohyně. A ráda se s Vámi potká při Výkladu karet.

Chtěli byste dozvědět více o energiích a silách, co jsou okolo Vás? Co můžete cítit a proč tomu důvěřovat?

Možná se poslední dobou necítíte dobře, jste smutní nebo bez nálady a netušíte proč, když je ve Vašem životě vlastně v pořádku.

Vstupte do světa ženských čar a kouzel

Objevte, že i Vy cítíte energie kolem Vás

Mějte Váš život ve vlastních rukou

Pojďte tvořit svůj život v souladu s přírodou i Vaší duší.

Respektuji vaše soukromí a nikdy vám nebudu zasílat spam.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.