Poselství úplňku – 23. 11. 2018

Úplněk byl vždy považován za magický den. Je to nejsilnější fáze Měsíce a má velký vliv nejen na naše tělo, ale také na naši psychiku. Měsíc symbolizuje naši intuici, spojení s vnitřní ženou, naším pravým já a jinovým principem.

V těchto dnech můžeme více než kdykoliv jindy pocítit rozpor mezi tím, co cítíme a skutečně chceme, a mezi tím, čeho se uvnitř bojíme a myslíme si, že to není možné a proveditelné. Už sám o sobě je tento rozpor zdrojem vnitřního napětí. Můžeme si připadat jako „papiňák“ těsně před vybuchnutím. Mnoho pocitů, mnoho myšlenek a pak stačí jedno nevhodné slovo našeho okolí a my vybuchneme.

Vždy v době kolem úplňku bychom si měli procítit úroveň našeho napětí a zamyslet se nad tím, kolik času věnujeme pravidelně sami sobě, odpočinku a relaxaci. Umíme si poradit se stresem? Potlačujeme své emoce nebo je nerespektujeme a sami v sobě snižujeme?

Síla tohoto úplňku

Tento úplněk v blížencích nám otevírá téma citovosti, pravdy a moudrosti v nás samých, které má zdroj v naší Boží podstatě. Je velmi pravděpodobné, že budete naladěni na své vyšší já, uslyšíte (ucítíte) pokyny a nápady plynoucí od vašeho pravého já, vaší intuice, a budete silně empatičtí.

Věřte sami sobě a neberte na lehkou váhu to, co cítíte. Možná, že to bude něco naprosto odlišného i v situacích a prostředí, které dobře znáte. Nesnižujte své pocity a opravdu je vnímejte, zkuste je pojmenovávat a využít tento úplněk k tomu poznat situaci a lidi z jiné stránky, z pravdy vaší duše.

Představte si, jako kdybyste měli opravdu pro den úplňku a následující dny schopnost mimosmyslového vnímání (a vy ji máte :)), a berte to jako zkoušku prožít věci jinak.

Dejte přednost své intuici před rozumem a nebojte se podle ní také jednat. Je čas vykročit jiným směrem a Bůh i všichni vaši duchovní průvodci jsou připraveni vám pomoci. Je to jako volání vaší duše.

„Navzdory vaší logice udělejte to, co cítíte!“

Vnitřní soudce a jeho praktiky

Nečekejte ale, že vás vaše mysl za toto jednání bude obdivovat. Naopak – snahou vaší logiky a mysli bude co nejvíce vás shodit a odradit od intuitivních reakcí. Je to pud sebezáchovy, přirozený program vaší mysli a vy s ním počítejte.

Rozpor může být opravdu velký a váš vnitřní postoj může být až v extrému – nezasloužím si, jsem fakt špatná bytost, která má hromadu chyb, a nic nedělám správně. Za všechno můžu, všechno zkazím… Prostě jedno obvinění za druhým. Každou chybu je vám váš vnitřní soudce schopen vyčíst minimálně stokrát!

I když ale tyto myšlenky přijdou, zůstávejte bdělí. Poslouchejte svou mysl, ale nevěřte jí. Vina – to je nejkrutější lež vaší mysli. Vina neexistuje!!! Každý prostě v každé chvíli děláme vždy to nejlepší, co umíme. A to, že stejnou situaci po chvilce vidíme jinak, je důkaz toho, že z každé zkušenosti rosteme a jsme moudřejší – nenechte se přesvědčit myslí, že je to důkaz toho, že jste špatná bytost. Přijměte za své činy odpovědnost a pouze se učte ze svých chyb. Přijměte vždy s láskou každou učební lekci, nic jiného po vás Bůh ani nechce.

Duchovní pomůcka pro práci se sebou

Buďte k sobě laskaví – vezměte si každý večer tužku a papír, nebo si na chvilku sedněte jen sami se sebou. I přes případný odpor se oceňte za vše, co jste ten den zjistili a naučili se, místo toho, abyste si vyčítali, co vše jste udělali špatně.

Berte život opravdu jako učební látku a sami sebe za roztomilé děti ve školních lavicích. Změňte svůj program a pohled na život – to můžete učinit jen vy!

A nezapomeňte – opakujte si dané cvičení tak dlouho, než budete zcela automaticky s jemným úsměvem glosovat své jednání se slovy „tak a mám další učební lekci za sebou a příště budu zase chytřejší“. 🙂 To je sebeláska.


Nemáte stále ještě eBook zdarma Měníme energie kolem nás? Stáhněte si 7 kroků, jak poznat a změnit energie kolem Vás právě teď 🙂

Petra Růžičková
Taková trochu víla žijící v moderním světě a přesto ve spojení s přírodou a Stvořením. Již přes 10 let kráčí svým životem s Osho Zen Tarotem a miluje jeho moudrost. Život vnímá jako celek - vše souvisí se vším. Od duchovního cítění a vnitřní cesty je jen krůček k lásce k přírodě, cítění stromů a všech živých tvorů, ekologii a alternativní péči o domácnost a tělo. Inspiruji své klienty netradičními přístupy a učí je vybírat si vědomě to nejlepší pro jejich duši a aplikovat to do praktického života. Můj příběh si přečtěte zde >> Je autorkou e-Booku o rituálech a domovu jako sídlu naší osobnosti Domov a dávné rituály naší vnitřní Bohyně. A ráda se s Vámi potká při Výkladu karet.

Chtěli byste dozvědět více o energiích a silách, co jsou okolo Vás? Co můžete cítit a proč tomu důvěřovat?

Možná se poslední dobou necítíte dobře, jste smutní nebo bez nálady a netušíte proč, když je ve Vašem životě vlastně v pořádku.

Vstupte do světa ženských čar a kouzel

Objevte, že i Vy cítíte energie kolem Vás

Mějte Váš život ve vlastních rukou

Pojďte tvořit svůj život v souladu s přírodou i Vaší duší.

Respektuji vaše soukromí a nikdy vám nebudu zasílat spam.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.