Pandořina skříňka s tajemným obsahem

Dnes v 17:01 měsíc vstoupil do plného stínu – do novoluní ve štíru. Toto novoluní otevírá takovou pandořinu skřínku v nás a je přesně takové, jako štír sám – plný emocí, pocitů, které ho pod povrchem trhají na kousky a nedají mu spát, i když na povrchu je naprosto klidný…

Zároveň je to období i po dušičkách, po Samhaimu – hranice mezi světy mrtvých a živých se stírá, přichází temné období, příroda se zbavuje všeho, co jí už neslouží, a stejné výzvy jsou tu nastaveny i pro nás. Poznejte, co Vás vevnitř tíží a co je třeba propustit, smiřte se sami se sebou a vstupujte pomalu do říše klidu, ticha a mrazu. Do zimy, kde vše odpočívá a roste. A to je poselství dnešního novu.

Setkání s vlastními stíny

A tato energie bude stěžejní po následujících 14 dní – témata, která nás budou uvnitř trhat na kousky a budou narážet na samé jádro naší podstaty. Jak na tom jsme? Jak se máme rádi? Jak se přijímáme? Jak jsme na tom se SEBE LÁSKOU? 

A právě o tu půjde nejvíce, protože ať jsme si toho vědomi nebo ne, sebeláska a naše vnitřní příjímání se, tvoří základ pro situace, které se kolem nás tvoří.

A protože náš vnitřní svět tvoří neustále ten vnější, těžko můžeme být uznáváni, milováni a přijímáni, když uvnitř rozebíráme sami sebe nelítostně na malé kousíčky.

Co to ale ta sebeláska vlastně je?

Tolik se o ní mluví, všichni už tak nějak tušíme, že bychom se měli mít rádi, ale prostě jak začít a jak na to. Málo kdo ví, jak se do toho vlastně pustit a předsvědčovat sám sebe z vnějšku prostě nějak nestačí.

Proto jsem Vám dnes k tomuto tématu natočila video – Jak sebelásku probudit? Jak ji rozvíjet? A jak ji co nejlépe předávat svým dětem. Video můžete shlédnout ZDE na mé facebookové stránce.

Pokud dáváte přednost psanému slovu, zde najdete podrobnosti o probuzení a rozvíjení sebelásky, které ve videu probírám:

Jak sebelásku probudit?

Jak už nadpis napovídá, každý ji máme v sobě, každý jsme s ní přišel nasvět. Jako čisté duše, malá miminka, jsme věděli, že jsme sami pro sebe středem vesmíru, že se milujeme a naprosto přijímáme. Časem jsme se ale naučili, že nejsme zcela příjímáni okolím a že ne vše se milovaným okolo nás líbí a začali jsme sami sebe potlačovat. Z pudu sebezáchovy jsme si vytvořili ego – masku, která nikdy není v našem středu – je buď v pozici povýšeného nebo poníženého.

Maska – naše umělá osobnost – EGO, která nám po dlouhou dobu našeho dětství pomáhala, nám ale v dospělosti dokáže dost přitížit a vytvořit situace, které jen těžko chápeme… Je třeba ji pochopit, přijmout a propustit!

A to je základ sebelásky. Už to, že začnete vnímat sám sebe a své tři části – své tři „bytosti“ – svou mysl, svou duši a své tělo a každé z nich dáte péči a pozornost takovou, jakou si zaslouží, rozvíjíte svou sebelásku.

  1. Přijměte svou mysl, že myslí – neustále. Je to její funkce, ale nejsem to VY! A navíc, že když ji nezadáte úkol – spočítat úlohu, naplánovat trasu, vyřešit záhadu, tak její prací je, starat se o tělo a jeho vnitřní procesy. To je hlavní úkol mozku a mysli. Sluha, ne pán… všímejte si svých myšlenek a toho, co Vaše mysl dělá. Berte ji jako pomocníka, sluhu, občas jako malé nezvedené děcko, které Vám může radit, ale nemělo by za Vás rozhodovat.
  2. Začněte vnímat svou duši, intuici, své city a pocity. Vnímejte, co vám vaše pocity říkají, jak jsou často v rozporu s logikou a jak se uvnitř cítíte. Začněte pracovat se svým vnitřním dítětem, hýčkejte ho a buďte k sobě laskaví. Vzpomeňte si na bolestné chvíle z Vašeho dětství a milujte se, jako kdybyste byli své vlastní dítě. Hýčkejte se a udělejte pro sebe to, co byste dělali pro své děti. Jak byste je chápali a podporovali? Udělejte to pro sebe, své vnitřní dítě a svou duši. Doporučuji Vám třeba film nebo knihu Chatrč – milujte se a chápejte tak, jako Bůh miluje Vás.
  3. Začněte brát své tělo jako bytost –  jako bytost, která Vám byla svěřena do péče! Jako dokonalou bytost, která Vás nadevše miluje a dělá v každé chvíli jen to nejlepší, co může. Naše tělo nás opravdu miluje a dělá vše proto, aby nám bylo zde na zemi co nejlépe. Je nám ale zcela vydáno na pospas a nemůže měnit naše rozhodnutí, které mu třeba i ubližují. Berte ho opravdu jako bytost – zhmotněte si ho jako přítele. Mluvte s ním, když cítíte, že je mu dobře, mluvte s ním i když mu dobře není. Buďte k němu (sobě) pravdivý – cítím, že Ti není dobře, že Ti nedělá dobře, něco co dělám, ale jinak to neumím. Budu se snažit to změnit.. a tak dále..

A pracujte sami se sebou každý den, vnímejte se – všechny své součásti, věnujte se jim a hýčkejte je. Najděte si potravu pro mysl, pro duši i pro tělo! A to je sebeláska prakticky…

A to je i dnešní nov! Nebojte se pandořiny skříňky, kterou otvírá. Nechte sebou trochu zacloumat energií, která bude zdánlivě nevinně přicházet a poznejte sami sebe! A mějte se rádi

A pokud cítíte, že byste právě teď potřebovali detailní výklad vašeho vztahu k Vám samým, k Vašemu vnitřnímu dítěti a k situaci, ve které se právě nacházíte, objednejte se 🙂 Objednávkový formulář najdete ZDE a nebo mi napište zprávičku na petra@petra-ruzickova.cz

Petra Růžičková
Taková trochu víla žijící v moderním světě a přesto ve spojení s přírodou a Stvořením. Již přes 10 let kráčí svým životem s Osho Zen Tarotem a miluje jeho moudrost. Život vnímá jako celek - vše souvisí se vším. Od duchovního cítění a vnitřní cesty je jen krůček k lásce k přírodě, cítění stromů a všech živých tvorů, ekologii a alternativní péči o domácnost a tělo. Inspiruji své klienty netradičními přístupy a učí je vybírat si vědomě to nejlepší pro jejich duši a aplikovat to do praktického života. Můj příběh si přečtěte zde >> Je autorkou e-Booku o rituálech a domovu jako sídlu naší osobnosti Domov a dávné rituály naší vnitřní Bohyně. A ráda se s Vámi potká při Výkladu karet.

Chtěli byste dozvědět více o energiích a silách, co jsou okolo Vás? Co můžete cítit a proč tomu důvěřovat?

Možná se poslední dobou necítíte dobře, jste smutní nebo bez nálady a netušíte proč, když je ve Vašem životě vlastně v pořádku.

Vstupte do světa ženských čar a kouzel

Objevte, že i Vy cítíte energie kolem Vás

Mějte Váš život ve vlastních rukou

Pojďte tvořit svůj život v souladu s přírodou i Vaší duší.

Respektuji vaše soukromí a nikdy vám nebudu zasílat spam.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.