Když je změna životem

Znáte to – život je změna… odjakživa se to říká, slyšíme to ze všech stran a stejně jsme každou změnou překvapeni. Ale proč vlastně?

Být stále nová

Veškeré bytosti i věci se řídí svým vnitřním hlasem. Číňané tento hlas nazývají „tao“. Tao znamená „cesta“. Když zůstáváme na své cestě a následujeme svůj vnitřní hlas, neexistuje nic, co by bylo správné nebo špatné, žádné dobro ani žádné zlo.

Prostě je vše jen tak, jak je…

Tao znamená, že sami musíme přijít na to, co je pro nás přirozené a co nám prospívá. Čím lépe poznáváme, kdo jsme, tím jsme zdravější a spokojenější. Poruchy, nemoci a konflikty vznikají tam, kde se věci neřídí svým tao.

My ale nemáme jen svůj vnitřní hlas, máme také naši mysl – náš počítač, do kterého se nám od narození ukládají naše vzpomínky, zkušenosti a emoce s nimi spojené. Z těch se potom formují naše vnitřní programy, které zůstávají neměnné a nutí nás po „celý život“ – pokud se z nich vědomě nevymaníme, reagovat na podobné situace stejně. 

Pronásledují nás potom ale ty samé typy kolegů, pořád dokola stejné hádky s partnerem nebo konflikty s dětmi, práci a tak dále. Jsme často unavení a vnitřně smutní, někdy i ve chvílích kdy je vše vlastně v pořádku, nemilujeme to, co děláme a celkově máme pocit, že se věci nedějí správně.

Život v bdělosti

Cestou ven z tohoto bludného kruhu, z pekla na zemi způsobeného myslí, je poznat sám sebe a své vnitřní hlasy, podosobnosti, tady a teď.

Všechno je v pohybu, tok života se neustále mění a proměňuje a je v naší tělesné přirozenosti se měnit a proměňovat s ním. Naše duše po tom přímo volá…

Reagovat pokaždé jinak, dle našich pocitů a emocí, nepředvídatelně a přesto v naprosté moudrosti života – to je naší podstatou.

Schopnost pozorování sebe sama se ale nezrodí jen tak, sama od sebe – je k tomu třeba naše chuť změnit sám sebe a změnit svět, který si tvoříme. Život v bdělosti znamená být v přítomnosti, být si vědom toho, co tady a teď dělám, co říkám a na nic jiného nemyslet. Je to vlastně meditace v praktickém životě a s otevřenýma očima.

Tipy na každodenní trénink

Zkuste se každý den vracet do přítomnosti – kdykoliv si to uvědomíte, vracejte sami sebe v mysli k tomu, co děláte.

  • Myjete nádobí a myslíte na to, co bylo nebo co vše musíte?
  • Nemůžete usnout a probíráte si celý příští den?
  • Jdete domů z práce a přemýšlíte, co se Vám za celý den stalo?
  • Mluví na Vás Vaše děti a Vy plánujete akce na víkend?

Když se přistihnete, zachovejte se k sobě jako k malému roztomilému dítěti: „A dost brouku – tady a teď myješ nádobí, tak myj nádobí. Vnímej teplou vodu, dotyk houbičky, zvuky cachtání vody a své pocity. Jdeš domů? Vnímej, jak Tvé kroky dopadají na zem, jak se celé Tvé tělo pohybuje. Jak se Tvé plíce nadechují a vydechují a co vše je kolem Tebe. Vnímej každou chvilku.“

Vnímejte i hlasy, které Vám uvnitř diskutují. Debatují na tom, co je správné a co ne, co udělat a co ne. Pozorujte je – to je první krok z bludného kruhu. Představte si je jako herce na jevišti – Vy sami ale seďte v hledišti, jen je pozorujte.

Napište si lísteček s připomínkou v místech, kde se nejčastěji pohybujete:

Cesta pokojného bojovníka

To je meditace, to je ten pravý život. Nic jiného než tady a teď neexistuje…

A když zase po chvilce sklouznete k přemýšlení? Nic se neděje, ale trénujte se, kdykoliv si jen na to vzpomenete 🙂

Tělo se Vám odmění

Darem Vám bude potom pocit plnějších a prožitějších dnů bez rutiny. Budete více odpočatí a spokojení s tím, co děláte – protože konečně budete vnímat, co děláte. Vaše tělo bude mít čas se v těch chvilkách plně regenerovat, protože Vy budete v napojení na své tao.

Užívejte si každou chvilku bdělosti a dejte mi vědět, jak Vám to jde 🙂 petra@petra-ruzickova.cz

Nemáte ještě eBook zdarma o Energiích kolem nás? Dozvíte se v něm, co vše můžeme změnit a ovládat, a jak na to na začátku? Poznejte, že energie cítíte a můžete měnit i Vy! Vydejte se na cestu pokojného bojovníka TADY A TEĎ

Petra Růžičková
Taková trochu víla žijící v moderním světě a přesto ve spojení s přírodou a Stvořením. Již přes 10 let kráčí svým životem s Osho Zen Tarotem a miluje jeho moudrost. Život vnímá jako celek - vše souvisí se vším. Od duchovního cítění a vnitřní cesty je jen krůček k lásce k přírodě, cítění stromů a všech živých tvorů, ekologii a alternativní péči o domácnost a tělo. Inspiruji své klienty netradičními přístupy a učí je vybírat si vědomě to nejlepší pro jejich duši a aplikovat to do praktického života. Můj příběh si přečtěte zde >> Je autorkou e-Booku o rituálech a domovu jako sídlu naší osobnosti Domov a dávné rituály naší vnitřní Bohyně. A ráda se s Vámi potká při Výkladu karet.

Chtěli byste dozvědět více o energiích a silách, co jsou okolo Vás? Co můžete cítit a proč tomu důvěřovat?

Možná se poslední dobou necítíte dobře, jste smutní nebo bez nálady a netušíte proč, když je ve Vašem životě vlastně v pořádku.

Vstupte do světa ženských čar a kouzel

Objevte, že i Vy cítíte energie kolem Vás

Mějte Váš život ve vlastních rukou

Pojďte tvořit svůj život v souladu s přírodou i Vaší duší.

Respektuji vaše soukromí a nikdy vám nebudu zasílat spam.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.